Cortijo los Aguilares Tinto Ronda bio
Prijswinnende wijn | Score 8.5 in De Grote Hamersma
Biologisch, soepel en zacht
De Grote Hamersma 2020: “Etiket waarop de inhoud van de wijnmakersgereedschapskist ligt uitgestald. De wijnmakershandleiding ontbreekt echter. Heeft de wijnmaker niet nodig. Kent zijn terroir en heeft wijn maken in zijn groene vingers: bio. De regenachtige winter deerde niet. De zachte zomer vermalste. Resulteerde in een koel, compacte tinto. Brommende bramen. Hoogglans cassis. Bittere kersen. Zon-rijp zoet. Van vreemde vanilles vrij: eikenloos opgevoed. Soepel bewegende wijn uit Ronda. ”
Ronda, wijngebied in opkomst
Ronda, wijnstreek in D.O. Malaga, daardoor denkt men : heet en warm , maar Ronda is hooggelegen, de nachten zijn fris, en men kent ook sneeuw en periodes met regen, soms veel regen ( Grazalema, de natste plek van Spanje , ligt niet ver weg …) zoals de winter van 2018, één van de regenachtigste die deze regio in jaren heeft meegemaakt….(!) , heeft samen met de zachte temperaturen van de zomer aan het jaar 2018 een basis gegeven voor goede, perfect gerijpte, geweldig uitgebalanceerde wijnen.
Deze wijn is het resultaat van een mix van druivenrassen geteeld in het hart van de Sierra de las Nieves; op meer dan 900 meter boven zeeniveau is dit de perfecte plek om een wijn te produceren met zo’n jong, fris karakter. De tempranillo 2018 was echt top en samen met de Syrah en Garnacha levert dat deze elegante jonge wijn ; het perfecte voorbeeld van een wijn die de singulariteit van het terroir van Cortijo los Aguilares goed weerspiegeld in het glas !
Qua geur is de overheersing van subtiele rood-fruit-aroma’s goed in balans met balsamico nuances en hints van wilde venkel. De wijn is fris en zijdeachtig in de mond. Deze veelzijdige en enkelvoudige wijn past bij elke gelegenheid.
Kwaliteit, ieder jaar weer..! En bewaarpotentieel !
Deze wijn is jaar na jaar een topper in zijn genre; restaurants werken er graag mee en hij scoort prijs-kwaliteit altijd erg goed.
De kersrode wijn is perfect geschikt voor nu , maar ook om nog even weg te leggen, ook al is de wijn niet gerijpt op hout ; ik heb zelf de CLA tinto 2013 ( privé collectie ) onlangs weer eens gedronken en die is echt nog steeds heerlijk levendig en fris ! , dus maak niet de fout om goed gemaakt jonge wijn te snel af te schrijven ….ook hier geldt dat “wie wat bewaart , heeft wat “…, en het kan je echt verrassen !
Voor mij als importeur is dit ook een teken dat de wijnen echt heel goed gemaakt zijn En dat geldt voor ALLE wijnen van Cortijo los Aguilares ; een mooi wijnhuis met heel hoge kwaliteitseisen, en hoe fijn is dat !?
Lekker bij
Tapas, gegrild vlees, Iberico ham, lam, eend, paddenstoelenrisotto, gegrilde vis
Land: | Spanje |
---|---|
Streek: | Ronda-Malaga |
Domein: | Cortijo los Aguilares |
Jaar: | 2018 |
Druif: | Garnacha, Syrah, Tempranillo |
Smaak: | Licht, fruitig en soepel |
---|---|
Classificatie: | D.O. |
Wijn/spijs: | tapas, gegrild vlees, Iberico ham, lam, eend, paddenstoelenrisotto, gegrilde vis |
Alcohol: | 13.5 % |
Inhoud: | 0.75 |
Online wijn bestellen van Quiubo
Quiubo is specialist in bijzondere Spaanse wijnen, wijnen van streekeigen, soms bijna uitgestorven druivensoorten, wijnen van kleine familiebodega's die jarenlang eigenlijk alleen te proeven waren in de wijnstreken zelf, en…
Bekijk het assortiment