€10,95
Prijs is per fles
Een Vindmijnwijn Vondst is een wijn die voldoet aan tenminste één van de volgende criteria: ✓ Uitstekende prijs-kwaliteit ✓ Onontdekt in Nederland ✓ Blinkt uit in deze categorie
Smaak | Licht, fruitig en soepel![]() |
|
Land | Zuid-Afrika | |
Streek | Breedekloof | |
Druif | Merlot | |
Domein | Du Toitskloof Winery |
Alcohol | 14,8% | |
Spijs | Coq au vin | |
Inhoud | 75 cl | |
Classificatie | Wine of Origen | |
Houtgerijpt | Ja |
“ “
Dit wijnassortiment is een eerbetoon aan Pierre DuMont en zijn mede-pionierende Franse hugenoten, die de toekomst van de wijnbouw in Zuid-Afrika sterk hebben beïnvloed. Pierre DuMont uit Calais kwam al in 1696 aan in de Kaapkolonie. DuMont vestigde zich eerst in De Paarl Diamant in het Drakenstein-gebied, vanwaar hij naar De Zoete Inval verhuisde met zijn vrouw Cecilia d’Atis, van wie gezegd wordt dat zij een van de eerste vrouwelijke wijnmakers van Zuid-Afrika was. In historische documenten staat dat Pierre en Cecilia in 1712 de trotse eigenaars waren van drie paarden, 100 runderen, 450 schapen en 13000 wijnstokken.
Lees meerRood stof van zongebakken klei, het gepiep van nieuw weer; nostalgisch; roept zwart-witte herinneringen aan de zomer op. Knallen van kersen, cacao en een vleugje hartige groene kruiden. Het fruit vloeit rijkelijk over in het donkerrode gehemelte, met een ondertoon van balsem en jodium. Hieromheen krult de zuurgraad die opgeheven en pittig is. Mollige tannines verzachten de afdronk, resonerend in chocolade-kersenfruit.
Lees meerDe wijnstokken staan op alluviale bodems. Er wordt gecontroleerde irrigatie toegepast terwijl het vochtgehalte wordt gemeten met neutronenhydrometers. De bladerdaken worden zorgvuldig beheerd om ervoor te zorgen dat de druiven voldoende zonlicht ontvangen. Ongeveer 80% van de druiven is afkomstig van wijngaarden met opgebonden stokken en de overige 20% van wijnstokken met struiken.
Lees meerDe druiven worden geplukt wanneer ze fysiologisch optimaal rijp zijn en de hele trossen worden gesorteerd op een sorteertafel om ervoor te zorgen dat alleen de beste druiven worden gebruikt. In tegenstelling tot de andere rassen worden de trossen niet ontsteeld, maar laat men ze in hun geheel gisten in een proces dat koolzuurmaceratie wordt genoemd. Het sap wordt 7-8 dagen gefermenteerd op de schillen, gevolgd door malolactische fermentatie. De wijn rijpt vervolgens 12 maanden in Franse eikenhouten vaten van tweede vulling voordat hij wordt gebotteld.
Lees meerUnieke wijnen van meer dan 50 zorgvuldig gekozen wijnwinkels.
Rodie – Amsterdam:
“Uitstekend, prettig en snel geholpen. De website is overzichtelijk en het bestel-systeem werkt goed. Belangrijker nog is dat ze goede wijnzaken vertegenwoordigen.”
Onze klantenservice is telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag tussen 09:00 en 17:00