Pedregal – Tannat Merlot Cabernet Sauvignon
Verkoop door: La Bodega Vinos | Categorie: Rood
Score 8 in De Grote Hamersma
Pedregal Tannat Merlot Cabernet Sauvignon met Malolactische gisting!
Pedregal Tannat Merlot Cabernet Sauvignon met Malolactische gisting heeft een aantrekkelijke donkere robijnrode kleur met een pruimenaroma. Het lichaam is elegant en de tannines zijn zijdezacht en fluweelzacht. Het toont een intense fruitige expressiviteit die tot het einde aanhoudt. 6 maanden gerijpt op Amerikaans eiken.
Handmatige oogst, zorgvuldige selectie van trossen. Vinificatie door assemblage van de 3 variëteiten. Maceratie 10-15 dagen. Malolactische gisting. Gistingstemperatuur 24ºC
Om de natuurlijke eigenschappen te behouden, is er geen koudebehandeling uitgevoerd, daarom kunnen natuurlijke afzettingen in de fles worden aangetroffen die de sensorische kwaliteit van de wijn niet beïnvloeden.
De Grote Hamersma over Pedregal Tannat / Merlot / Cabernet Sauvignon Roble
“In Zuid-Afrika hebben ze een Cape Blend: de lokale druif pinotage in de blend met Bordeauxdruiven zoals merlot en cabernet sauvignon. In Uruguay hebben ze ook een ‘eigen’ druif: tannat. Verder alleen in het zuidwesten van Frankrijk te vinden en dan vooral de eerste jaren aan het rijpen bij de producent zelf om de tannines wat te verzachten.
In Uruguay weten ze hem beter te temmen. Nu nog ronder en zachter. Compleet. Met tabak, leer, pruimen, bramen, cassis, getrimde stoppelbaardtannines en een uitzonderlijke drinkability. Zes maanden Amerikaans eiken hebben daarbij geholpen. Wat nog meer helpt is een Côtes de Boeuf.”
Oude familiewijnmakerij Antigua Bodega Stagnari
Van een oude familiewijnmakerij Antigua Bodega Stagnari in Santos Places Canelones, gebouwd in 1928, worden moderne wijnen gemaakt, begiftigd met finesse en grote charme. Virginia Stagnari Directeur, haar kinderen Mariana en Carlo Young talenten die, samen met Laura Casella, een professional erkend voor haar carrière in de wijnwereld, het huidige gezicht van dit wijnhuis en de stijl van zijn wijnen bepalen.
Santos Places, La Paz
​De wijngaarden bevinden zich in Santos Places, La Paz, waar het terroir heel bijzonder is aangezien de wijnmakerij omgeven is door steengroeven. In dit bevoorrechte terroir vinden de wijnstokken rustieke en steenachtige bodems met een goede afwatering, wat de intensiteit, concentratie en het aroma van de druiven en wijn bevordert. De ondiepe zanderige kleigrond rust op een gesteente dat is samengesteld uit van nature rottend roze graniet van zo’n 500 tot 600 miljoen jaar oud. Dit type roze graniet komt alleen voor in deze regio van heilige plaatsen.
De Tannat en Merlot uit Antigua Bodega
​De Tannat en Merlot uit Antigua Bodega zijn het resultaat van het Terroir-concept: “inspiratie van jonge talenten, gesteente, klimaat met grote thermische amplitude en helderheid”.
Land: | Uruguay |
---|---|
Streek: | Canelones |
Domein: | Antigua Bodega Stagnari |
Jaar: | 2017 |
Druif: | Cabernet Sauvignon, Merlot, tannat |
Smaak: | Intens, rond en romig |
---|---|
Classificatie: | geen classificatie |
Wijn/spijs: | Rood vlees, pasta met verschillende sauzen, zachte en intense kazen, terrines en rauwe hammen. |
Alcohol: | 13 |
Inhoud: | 0,75 |
Online wijn bestellen van La Bodega Vinos
La Bodega Vinos importeert de beste wijnen uit Peru. De wijnen komen uit de wijngaarden van de familie in Peru: Santiago Queirolo. Yolanda Queirolo, de dochter van de wijnmaker, woont…
Bekijk het assortiment